Dla kogo pracuję i pracowałem?

BATtopLogo

BAT Sp. z o.o.
2021-

Od stycznia 2022r. objąłem stanowisko eCommerce Managera w spółce BAT (udziałowiec Polskich Składów Budowlanych). Moim zadaniem jest wdrożenie i rozwój platform eCommerce w tej firmie oraz wsparcie procesu cyfryzacji.

https://www.bat.pl

https://www.mrowka.com

YBP LOGOcale1000px 920x335 1

Youth Business Poland (mentoring)
2021-

W grudniu 2021r. rozpocząłem swoją przygodę jako mentor w Youth Business Poland – fundacji wspierającej młode biznesy w Polsce.

Mój profil w organizacji.

Strona Youth Business Poland

plus polsat

Grupa Polsat Plus
2008-2021

Od 2008 do 2021 roku pracowałem dla Plusa – początkowo jako Program Manager programu Portali i Sklepu Internetowego. Po jego zakończeniu zająłem mCommerce – sprzedażą aplikacji, usługi i tzw. kontentu. Miałem przyjemność brać udział we wdrożeniach i komercjalizacji usług muzycznych (TIDAL, PlusMusic, Czasoumilacz, Nawigacja Plus, Ochrona Internetu), aplikacji nawigacyjnych, antywirusowych i selfservice. Usługi te prowadziłem przez cały cykl życia produktu od fazy pomysłu do rozliczenia się z P&La.Opracowywałem wraz z podległym mi zespołem strategie wejścia na rynek, marketingowe i komunikacyjne.

plush lil wayne 1200

 

Kolejny duży obszar to wdrażanie rozwiązań płatniczych (dzięki PSD2) i rozwiązań dostępowych umożliwiających dopisywanie do rachunku telefonicznego opłaty za dowolne usługi elektroniczne i transakcje płatnicze. Przez te lata rozwijałem m.in. 

  • Direct Carrier Billing
  • Google Play
  • Windows Store
  • SkyCash
 
I wiele innych.
Przykładowe realizacje i strony
Muzodajnia.pl / Plus Music
 
netiaploptimized shop 5503

Netia
2007-2008

Do Netii dołączyłem w 2007r. w przełomowym dla niej momencie. Firma zmieniła strategię i otworzyła się na klienta B2C. Podobnie jak w Orange – tutaj również, jako eSales Manager zaprojektowałem i wdrożyłem proces End 2 End umożliwiający zebranie zamówienia na produkty internetowe (Głównie BSA, czyli BitStream Access).

Drugim projektem, który rozwijałem, była Netia On-line, czyli selfcare dla klientów B2C umożliwiający aktywację i sprawdzanie stanu usług.

Netia.pl

Netia Online

Volantis logo

Volantis Systems Ltd.
2006-2007

Minęło zaledwie 5 lat od ogłoszenia Manifestu Agile w Snowbird w 2001r., gdy trafiłem do najbardziej niesamowitej firmy w całej mojej dotychczasowej karierze. Goście dzielili pracę na Sprinty, wcześniej je planowali i co kilka tygodni dowozili znaczący increment dla moich produktów. Tak w 2006 roku, gdy większość dzisiejszych Scrum Masterów  pociło się nad tabliczką mnożenia, ja pracowałem w Scrumie jako Product Owner i tworzyłem User Stories.

kisspng scrum innovation process project technology 5b0f7b8abae6d6.7181975315277413227656

Od tego czasu jestem gorącym orędownikiem Agile. Staram się promować i proponować go wszędzie, gdzie organizacja wykazuje cień szansy na zrozumienie i chęć wykorzystania tego podejścia w swojej pracy. Szczególną estymą darzę Kanban – idealne narzędzie do pracy dla zespołów biznesowych!

orange w200

Orange Polska (wcześniej IDEA Centertel)
2002-2006

Gdy zaczynałem pracę w Orange (wówczas pod marką Idea), zająłem się na początku projektowaniem interfejsów użytkownika. W 2002r. niewiele osób wiedziało, czym jest Usability i User Experience. Jeszcze mniej osób wiedziało, w jaki sposób projektować GUI na urządzenia mobilne. W czasach Nokii 3310 i dopiero pojawiających się kolorowych wyświetlaczy, nie było to łatwe. Efektem tych doświadczeń były dwa sklepy z treściami na telefony komórkowe – Świat Idei i późniejszy Orange World. Przypominam, że sklep Google pojawił się później.

kreacja otylia

Drugim projektem było wdrożenie i rozwój eCommerce. Tu również była praca wymagająca przecierania nowych szlaków – nikt wcześniej nie wdrożył procesu sprzedaży kontraktu telekomunikacyjnego w wersji End to End – czyli od wyboru numeru telefonu na www, poprzez obsługę logistyczną aż do pełnej aktywacji. Po tym projekcie żaden eCommerce nie jest już zbyt skomplikowany ani złożony. Przygodę z Orange zakończyłem wdrożeniem eCommerce dla B2B.

Orange.pl

Business Television (Polsat 2)

Przykład, jak idea wyprzedza swoje czasy i dostępną technologię. Wdrożyliśmy narzędzie do interaktywnego budowania programu telewizyjnego łączącego stream video ze strumieniem danych. I na dodatek pozwalało przesłać ten program przez Internet. Tylko…tak szybkiego Internetu wówczas nie było. Oprócz zarządzania tym projektem, byłem też wydawcą i szefem redakcji, przez którą przewinęły się takie sławy dzisiejszego dziennikarstwa jak Beata Tadla czy Marcin Zaborski.